Randevu & İletişim: 0212 867 75 00
info@tupbebek-istanbul.com
 
  • E-Mail: info@tupbebek-istanbul.com
  • Randevu & İletişim: 0212 867 75 00

Eşime spermiyogram yapıldı.ve sonucu azosperm çıktı !

Anasayfa » Soru - Cevap » Kısırlık » Eşime spermiyogram yapıldı.ve sonucu azosperm çıktı !

Soru :

Eşime spermiyogram yapıldı.ve sonucu azosperm çıktı.bu konudaki çalışmalarınızı okudum.size gelen butip hastalarda % kaç başarı oranı sağlanıyor.bu konuda bilgi almak istiyorum.

Cevap:

merhabalar..azoospermi hastalarını iki grupta değerlendiriyoruz..Eğer tıkanmaya bağlı bir sperm yokluğu varsa burada işimiz kolay demektir ve % 90 dan fazla olasılıkla sadece iğne ile spermleri eşinizin testislerinden alırız ve yine büyük olasılıkla gebelik oluşur. Eğer üretim azlığına bağlı sperm çıkışı yok ise o zaman mikro TESE denilen operasyonla aramamız gerekecek ki o zaman da bulma olasılığımız % 60 lar civarındadır. Eğer bulursak yaşınız çok genç ve başka sorununuz da yoksa yine büyük olasılıkla gebelik oluşacağını sanıyorum. Yüksek olasılık derken % 65-70 olasılığı kast ediyorum..Oluşacak fazla embriyoları da dondurup saklıyoruz..Böylece eğer % 30 -35 olasılıkla tüp bebekle gebe kalamazsanız dondurulmuş embriyolarla iki ay içinde tekrar deneme şansınız da olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisi öncesi rahim filmi başlıklı makalemizde rahim filmi, tedavi ve tüp bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Tüp bebek Konusunda Danışmak için Tıklayın Posted on