Randevu & İletişim: 0212 867 75 00
info@tupbebek-istanbul.com
 
  • E-Mail: info@tupbebek-istanbul.com
  • Randevu & İletişim: 0212 867 75 00

Tüp Bebek tedavisine başlarken…

Anasayfa » Tüp Bebek » Tüp Bebek tedavisine başlarken…

Eşlerin sorunlarını ve problemlerini çözmek içinse uzmanlar birçok araştırma yapmış ve elde ettikleri sonuçlar doğrultusunda Tüp bebek yöntemini geliştirmişlerdir. Tüp bebek ile artık eşlerde çok rahat bir şekilde çocuk sahibi olabilmektedirler. Son yıllarda bu yöntem ülkemizde de uygulanmaya başlanmış ve birçok eş bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olmuşlardır.

Tüp bebek ülkemize son 20 yılda girmiş olan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde anne ve babadan alınan üreme hücreleri vücut dışında birleştirilir ve daha sonra oluşan yumurtalar anne rahmine yerleştirilir. bu yönteme Tüp bebek tedavisi denilmektedir.

Tüp bebek yöntemi uygulanacağı zaman ilk olarak ortamın şartlarının buna uygun olması gerekmektedir. Bunun içinde ortam sıcaklığının vücut sıcaklığına eşitlenmesi gerekmektedir. Ortam sıcaklığı ayarlandıktan sonra anne ve babadan alınan üreme hücreleri bu ortama yerleştirilir. Daha sonra bu hücreler bir arada 48 saat tutulur. 48 saat sonrasında anne ve babadan alınan hücrelerin yarısının döllendiği görülür. Döllenen bu yumurtalar bu ortamdan alınarak anne rahmine yerleştirilir ve annenin hamile kalması sağlanır. Bu işlemin uygulandığı annede düzenli olarak doktor kontrolünden geçer.

Ortamdaki yumurtaların döllenmesi sonucunda oluşan embriyoların anne rahmine yerleştirilmesi katater yardımı ile olmaktadır. Bu işleme embriyo transferi denilmektedir. Tüp bebek yönteminde bu işlem sonrasında anne adaylarının yaklaşık olarak %50’lik bir kısmı hamile kalabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mikro TESE tüp bebekte başarılımıdır ? başlıklı makalemizde azoospermi, Mikro- tese ve tüp bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Tüp bebek Konusunda Danışmak için Tıklayın Posted on