Randevu & İletişim: 0212 867 75 00
info@tupbebek-istanbul.com
 
  • E-Mail: info@tupbebek-istanbul.com
  • Randevu & İletişim: 0212 867 75 00

Kısırlık tedavisinde gelişmeler nelerdir?

Anasayfa » Kısırlık Tedavisi » Kısırlık tedavisinde gelişmeler nelerdir?

Kısırlık tedavilerinde doğru yöntem seçilerek yapılan uygulamalarda, çiftler uzun yıllar beklemeye gerek kalmadan çocuk sahibi olabiliyor.

Kısırlık tedavisi sadece tüp bebek değil, bundan önce de atılacak adımlar neler?

Erkeklerde kanalları açmak için ve Varikosel dediğimiz ve sperm üretimini olumsuz etkileyen duruma yönelik ameliyatlar yapılabiliyor. Sperm üretimi olmayan bazı erkeklere yönelik medikal tedaviler uygulanabiliyor. Kadınlarda, çikolata kisti dediğimiz hastalıkta oluşan kistler cerrahi olarak çıkarılıyor. Kanallarda tıkanıklık varsa bunlar yine cerrahi olarak açılabiliyor. Yumurtlatıcı ilaçlarla yumurtlama sağlanıyor. Bazı durumlarda da aşılama dediğimiz işlemi uyguluyoruz. Hem kadına hem erkeğe yönelik, medikal ve cerrahi bir takım uygulamalar var. Tüm bu işlemlerin de sırası ve sayısı bellidir. Bunların sonrasında da bir sonuç alınamazsa tüp bebek tedavisine başlanıyor. Ancak bir grup hasta da var ki, örneğin hastanın yaşı 38 ve üzerinde ise erkekte az sperm varsa, zaman kaybetmemek için bu hastalarda direkt olarak tüp bebek tedavisine başlanıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kısırlık Nedir? başlıklı makalemizde düşük, gebelik ve kısırlık nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Tüp bebek Konusunda Danışmak için Tıklayın Posted on