Randevu & İletişim: 0212 867 75 00
info@tupbebek-istanbul.com
 
  • E-Mail: info@tupbebek-istanbul.com
  • Randevu & İletişim: 0212 867 75 00

Ekibimiz

Anasayfa » Ekibimiz

Prof. Dr. Selman Laçin

Istanbul Beylikdüzü’nde bulunan Medicana International İstanbul Hastanesinin 3. katında hizmet veren Tüp Bebek Merkezimiz 2008 yılından beri Doktor, Biyolog, Psikolog, Genetik Uzmanı, Hemşire, Koordinatör, Sekreter ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik kadrosuyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet vermektedir.

Tüp Bebek Ekibimiz

 Doç Dr. Selman Laçin

selman-lacin1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996’da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 2002 yılında Doçent olan Dr. Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezinde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur.
Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Selman Laçin 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008’de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur.
Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Dr. Selman Laçin’in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahidir.
2018 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Profesör ünvanı alan Dr. Selman Laçin halen aynı Üniversite’de Öğretim Üyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte ve aynı zamanda Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin sorumluluğunu yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Selman Laçin evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Op. Dr. Aysun Laçin

Op. Dr. Aysun Güney LaçinOp. Dr. Aysun Laçin 1965 yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de, Tıp eğitimini 1983 –1989 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde almıştır.
1998 – 2003 yılları arasında Denizli Erpa Tüp Bebek Merkezi’nde ve 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görev yapmıştır.2007-2008 yıllarında Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde çalışmış ve Şubat 2008’den itibaren Medicana Sağlık Grubuna geçmiştir.Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

 

 Prof. Dr. Bülent Alıcı

Prof. Dr. Bülent Alıcı

1959 Gaziantep doğumlu olan Dr. Alıcı İstanbul Amerikan Robert Lisesinden 1977 yılında, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1983 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası 2 yıl Antalya emniyet müdürlüğü doktoru olarak mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra 1986-1990 yılları arasında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi almıştır. 1990 yılında Texas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezinde ve Baylor Tıp Fakültesi St. Lukes Hastanesinde Androloji ve mikrocerrahi konularında çalışan Dr. Alıcı 1992 yılından itibaren İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında Androloji ve rekonstrüktif cerrahi konusunda çalışmalarını sürdürmüştür. 1999 yılında doçentlik ünvanını,2005 yılında da Profesörlük ünvanını almıştır. Halen çalışmalarımı İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde sürdürmekte olan Prof. Dr. Bülent Alıcı. Medicana International İstanbul Hastanesinin Tüp Bebek Merkezinin konsültan Hekimliğini yapmaktadır.

 

Op. Dr. Fatma Özdemir

dr-fatma-ozdemir-tupbebek

1976 yılında İçel ‘de doğdu.1994-2001  yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Ihtisasını Süleymaniye Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2004-2009) yıllarında yaptı. Özel Kadıköy Acıbadem Hastanesi‘nde IVF Sertifikasını aldı.İstanbul Cerrahi Hastanesi IVF Bölümü (2011-2011),Özel Doğan Hastanesi (2012-2012) ve Özel Yenibosna Safa Hastanesi (2012-2016) çalıştığı kurumlar arasındadır. Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

 

 

Uzm. Dr. Faruk Onur Başeğmez

Faruk Onur BaşeğmezFaruk Onur Başeğmez , 1999 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.Uzmanlık Eğitimini  2000-2005 yılında Bakırköy SSK Yenimahalle Doğumevi ‘nde aldı. 2012 yılında  Acıbadem Hastanesinde  çalıştı. Halen Medicana International  Hastanesi Beylikdüzü Tüp Bebek Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

 

 

 

Dr. Cüneyt Sevinç

Dr. Cüneyt SevinçDr. Cüneyd Sevinç 1972 Samsun doğumludur. Tıp Fakültesi eğitimini Hacetepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimini İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesindetamamladı.Uzman doktor olarak 3 yıl bu merkezde görev yaptı İstanbul Bilim Üniversitesi Avrupa Florence Nightingale Hastanesinde çalışmıştır.Endoüroloji,üroonkoloji,laparoskopik üroloji,androloji ve infertilite konularında yurt içi ve dışı merkezlerde bulunmuştur. ABD’de MD Anderson Kanser Merkezi,Houston,TUFT’s Üniversitesi,Boston,Berne Üniveristesi,İsviçre, gibi dünyaca ünlü sayılı merkezlerde bu konularda eğitim almış ve pratik uygulama imkanı bulmuştur.Avrupa Üroloji Derneği,Türk Üroloji Derneği,Türk Endoüroloji Derneği,Türk Androloji Derneği aktif üyesidir.The United States Medical Licensing Examination (USMLE) ve Avrupa Üroloji Board (EBU) sertifikalarına sahiptir. Halen Beylikdüzü Medicana International Hastanesi Tüp Bebek bölümünde Görev yapmaktadır.

 

 Dr. Rıdvan Seçkin

Dr. Rıdvan Seçkin Özen 1966 yılında İzmir’de doğmuştur. 1990 yılında GATA Gülhane Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra, GATA ve Pittsburgh Üniversitesi’nde çalışmalarını tamamlayarak Tıbbi Genetik alanında doktorasını yapmıştır. GATA Moleküler Genetik Laboratuarı’nda 2000 yılına kadar görev almış ve toplum genetiği, insan genomiği ve biyoteknoloji projelerinde yer almış, prenatal-postnatal moleküler genetik tanı uygulamaları yapmış ve sonrasında reprodüktif genetik ve insan embriyonik kök hücre alanlarında çalışmalarına devam etmiştir. Şikago’da bulunan Reproductive Genetics Institute’de Preimplantasyon Genetik Tanı alanında 6 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında Şikago’da bulunan Children’s Memorial Hospital Research Center – Northwestern Üniversitesi’nde Kök Hücre bölümüne geçmiştir. 2009 yılında İstanbul Genetik Grubu Genetik Tanı Merkezi’ni kurmuştur.

 

Pınar Önen (Psikolog)

Dr. Rıdvan Seçkin Özen 1966 yılında İzmir’de doğmuştur. 1990 yılında GATA Gülhane Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra, GATA ve Pittsburgh Üniversitesi’nde çalışmalarını tamamlayarak Tıbbi Genetik alanında doktorasını yapmıştır. GATA Moleküler Genetik Laboratuarı’nda 2000 yılına kadar görev almış ve toplum genetiği, insan genomiği ve biyoteknoloji projelerinde yer almış, prenatal-postnatal moleküler genetik tanı uygulamaları yapmış ve sonrasında reprodüktif genetik ve insan embriyonik kök hücre alanlarında çalışmalarına devam etmiştir. Şikago’da bulunan Reproductive Genetics Institute’de Preimplantasyon Genetik Tanı alanında 6 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında Şikago’da bulunan Children’s Memorial Hospital Research Center – Northwestern Üniversitesi’nde Kök Hücre bölümüne geçmiştir. 2009 yılında İstanbul Genetik Grubu Genetik Tanı Merkezi’ni kurmuştur.

Psikolog Pınar Önen ODTÜ, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü mezunudur., 2006-…. ODTÜ, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji, Doktora Programı, Tez aşaması  , 2001-2004  Boğaziçi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans Programı , 2004’dan bu yana çeşitli psikiyatri ve psikoterapi merkezlerinde psikoterapist olarak çalışmıştır.

Halen Beylikdüzü Medicana International Hastanesinde Görev yapmaktadır.

 

 Özlem Soner (Laboratuvar Sorumlusu)

ozlem-embryologÖzlem Soner, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. International Hospital da ve Bahçelievler Medicana Hastanesinde çalıştı. 2015 yılında beri Medicana Internatıonal Istanbul Hastanesi Tüp Bebek bölümünün Laboratuvar Sorumluluğu görevi yapmaktadır.

 

 

 

 Derya Sivri (Sorumlu Hemşire)

Derya Sivri (Hemşire)Derya Sivri 1980 yılında İzmir’de doğdu. 1999 yılında Afyon Sağlık Meslek Lisesi ‘den mezun oldu. 1999-2000 Şafak Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalıştı,

2000-2004 yıllarında İstanbul Üniversitesi Göz Anabilim Dalında çalışmıştır.
2004-2011 İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde Çalıştı.Halen Beylikdüzü Medicana International Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmaktadır.

 

 

 Gülden Çakır (Koordinatör)

Gülden Çakır (Koordinatör)Gülden Çakır İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’ da tamamlamıştır.Yüksek öğrenimine; Halkla ilişkiler üzerine devam etmektedir.1992 – 2004 Hattat Hastanesi2004 – 2007 Memorial Hastanesi2007–2008 Medikal Park Hastanesi’nde Tüp Bebek Merkezi sorumluluğu yapmıştır. 19 Ağustos 2008 tarihinden itibaren Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi’nde Tüp Bebek Koordinatörlüğü görevine devam etmektedir.